Všestudy: rozdělená obec

Zde najdete informace o dění v obci, na zastupitelstvu apod. O uvedených (ale i jiných) záležitostech zde také můžete diskutovat.

Všestudy: rozdělená obec

Příspěvekod yanca » ned 20. kvě 2007 22:05

Všestudy jsou se svými 320 obyvateli malá obec. Přestože stále ještě neznám všechny její obyvatele, troufám si tvrdit, že je to obec rozdělená. Vidím minimálně dvě skupiny lidí, kteří si nemohou přijít na jméno a co jedna skupina udělá, druhá nejpozději hned pomluví, a naopak.

Dne 27/11/06 napsal přispěvatel do tohoto fóra:
mara píše:Myslím že by bylo na čase přestat na sebe navzájem házet špínunu a dělit naší krásnou vesničku na dva nebo více táborů. Co kdyby místo krytiky každý dal ňejaký návrh jak naší vesničku vylepšit nebo zkrášlit. :roll:


Jistě pro to má každý své důvody, budu se ale opakovat (viz např.: http://forum.vsestudy.cz/viewtopic.php?t=110): jestliže tu chceme společně žít, nebylo by jednodušší na staré křivdy zapomenout a nových se pokud možno nedopouštět? Přece to, že se nám nelíbí něčí názory či jeho chování, nemusí to znamenat, že ho hned budeme pomlouvat a všechny jeho názory valem zatracovat. Vidíme to tak ve velké politice a smějeme se, jak je to malicherné. Stejně malicherně se pak mnohdy sami chováme.

Jsou to naše Všestudy (a Dušníky) a všichni si tu přejeme v klidu a spokojenosti žít. Tak si přestaňme dělat naschvály a hledat za vším nějaký nekalý úmysl. Mnohdy žádný ani neexistuje, to jen my ho tam vidíme, protože si snad už ani neumíme představit, že by někdo něco dělal nezištně nebo prostě pro to, že tu žije a žít chce.

Myslíte, že to půjde? Přihlašte se vy, kdož jste pro a jste připraveni spolupracovat na tom, aby se nám tu všem dobře žilo. Já se hlásím (byť vím, že je to hodně naivní výzva, přesto jsem optimista a věřím, že nezůstane bez odezvy) .

P.S.: Nechápejte toto tak, že si nebudeme všímat chyba hledat lepší řešení, ale spíš tak, že se neurazíme, když někdo chybu najde a přijde s lepším řešením. Chyby děláme všichni, ale je potřeba se z nich poučit a neopakovat je. Patent na rozum nemá nikdo a konstruktivní kritiku (bez
urážek a invektiv) každý rozumný člověk vždy vítá.
yanca
Site Admin
 
Příspěvky: 127
Registrován: čtv 31. bře 2005 12:39
Bydliště: Dušníky nad Vltavou

Zpět na Všestudy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron