fórum Dušníkum

Zde najdete informace o dění v obci, na zastupitelstvu apod. O uvedených (ale i jiných) záležitostech zde také můžete diskutovat.

fórum Dušníkum

Příspěvekod Eduard Zeman » pát 18. kvě 2007 20:53

Vypadá to, že Dušníky už nebudou dlouho mimo zájem Všestudské většiny zastupitelstva, protože pan Mazurčák Evžen vystupující pod krycím jménem Žeòa mi dnes volal, že pokud pro něj v sobotu dojedu a odvezu mu sekačku do Dušníků, bude se opět sekat.No jasně, že tam dojedu. V Dušníkách to vypadá, jako by to byla hodně nevlastní dcera Všestud. Je to pro ostudu, protože tráva je do pasu a bude to stát mraky času, aby to vypadalo jako jsme si zvykli.
Nějak nám zdechla komunikace na fóru, budeme se muset trochu víc snažit.
Taky nevím jak to vlastně dopadá s úspěšnou akcí "den sousedů", bude letos vůbec, nebo se to nehodí protože to je od Kadeřábků ?
Co vy na to, je nějaká naděje nebo to vyzní do ztracena ?
Ed.Zeman
Eduard Zeman

Příspěvekod Tůmová » ned 20. kvě 2007 21:49

Proč je se sekáním letos trochu víc problém bys měl jako zastupitel vědět. Jako bývalý starosta si jednu sekačku (traktůrek za 90.000) daroval, druhá je stará 12 let a nyní je definitivně na odpis a do třetí sekačky (mulčovače ) úspěšně sháníš řemenici a klínový řemen přes 3/4 roku, tj. ještě v době Tvého starostování. Nový starosta společně s Lubošem Lancem to stihli za týden včetně zařízení opravy, takže je konečně sekačka provozuschopná a tudíž se mohlo začít sekat.

To že bys odvezl sekačku a pana Mazurčaka do Dušník n/V. by bylo asi zcela v souladu s Tvojí funkcí předsedy komise veřejné zeleně. Byla by to Tvá letošní první akce v této oblasti. Přesto se to nějak nepovedlo. Sekačku odvezl Marek Houška. Proč jsi to nebyl Ty, ví polovina občanů!!! Možná by stálo za úvahu se v diskusním foru omluvit těm, které jsi v sobotu poránu docela vážně ohrozil. Určitě víš o čem mluvím a pokud ne, tak o to hůř.

Dušníky n/V. nejsou žádnou popelkou Všestud – letošní výsadba zeleně byla směřována ze 2/3 právě do Dušník n/V., a to představuje přibližně částku 110.000,- Kč. Bylo by do budoucna hezké, kdyby Všestudští nemuseli zajíždět zalévat zeleò Dušnickým, aby se neopakoval r. 2006 za Tvého starostování, kdy zbytečně uschlo stromků za cca. 25.000 kč.

Den sousedů bude,a to 29.5. Dne 17.5. bylo e-mailem potvrzeno paní Kadeřábkové vše potřebné a dohodnut termín setkání na OÚ.
Tůmová

Příspěvekod yanca » ned 20. kvě 2007 21:56

Dušníky už jsou posekané a moc jim to opět sluší. Věřím že i nadále budou jak Dušníky, tak i Všestudy patřit k obcím, o nichž nejen náhodní návštěvníci budou říkat, že vypadají moc hezky.

Co se týče Svátku sousedů, tak ten bude. Už na zasedání zastupitelstva jsem termín zveřejnil. Bude v úterý 29/5/07 a obecní úřad zajistí pronájem sálu v hostinci U Přemysla. Bližší informace a pozvánka se objeví na webu nejpozději v úterý 22/5/07, až konkrétní program schválí zastupitelé.
yanca
Site Admin

Příspěvekod yanca » stř 23. kvě 2007 14:03

Můj minulý příspěvek se sice objevil až po příspěvku Jarky Tůmové, nicméně jsem jej psal ještě před tím. Zvažoval jsem, zda na něj reagovat, konkrétně na citovanou část:

Tůmová píše:Dušníky n/V. nejsou žádnou popelkou Všestud – letošní výsadba zeleně byla směřována ze 2/3 právě do Dušník n/V., a to představuje přibližně částku 110.000,- Kč.

Ta se mne totiž dotýká, neboť v Dušníkách bydlím. Výsadbu stromků nechápu jako úlitbu dušnickým, ale jako péči obce o její okolí. Dělit takhle prostředky věnované na péči o obec bych se neodvažoval (když jde navíc o výsadbu podél silnice). Ano, je to drahé, ale jistě jsou nejen Dušničtí rádi, že jejich obec hezky vypadá a že výsadba pokračuje. Lesy tu nemáme, tak alespoň že ty aleje jsou. Mylím, že Všestudům musejí okolní obce upravenou zeleň jen závidět - ale na druhou stranu se nám odedávna smějí, že se navzájem hádáme.

Tůmová píše:Bylo by do budoucna hezké, kdyby Všestudští nemuseli zajíždět zalévat zeleň Dušnickým...

Paní Tůmové už moje žena situaci vysvětlila, tak snad pro ostatní, koho by to zajímalo: Co se týče zalévání stromků, tak jsem si během jednoho víkendu při odjezdu všiml, že do Dušník zajel automobil s vodou a několik lidí stromky zalévalo. Nevím, kdo to organizoval, ani jak dal lidem o této akci vědět. Já o tom každopádně nevěděl. Pokud budu vědět, co se děje a bude potřeba pomoci, zapojím se. Každopádně jsem rád, že se do života v obci lidé zapojují, a věnují jí tak svůj čas. Jistě by stálo za to jejich jména zveřejnit.

Nemyslím si ale, že by všichni Dušničtí měli být házeni do jednoho pytle (stejně jako jistě ne všichni Všestudští pro obec něco dělají - a nikdo by ani neměl být nucen). Já si neskromně myslím, že času věnujeme obci poměrně hodně, byť povětšinou od počítače, odkud spravujeme web, diskuzi, píšeme články a projekty a třeba i připravujeme fotky na promítání. Hodiny tímto strávené nepočítáme a nepočítáme ani výdaje, které s tím máme. Také je mi jasné, že tuto činnost mnozí jako službu obci nechápou a hledají za tím nějaké naše soukromé zájmy.

Už loni jsme pak v okolí Dušník ve dvou nasbírali 16 velkých igelitových pytlů odpadků, které jsme následně naložili do kontejneru (viz článek na webu). Snad i díky tomuto loňskému jarnímu úklidu bylo letos pytlů řádově méně - jen dva. Nejen my, ale i další se pak zapojili do loňské instalace laviček či předloňského vyhrabávání kamenů na novém prostranství v místě zbourané stavby.
yanca
Site Admin

Zpět na Všestudy