kdo by měl být starostou a proč?

Zde najdete informace o dění v obci, na zastupitelstvu apod. O uvedených (ale i jiných) záležitostech zde také můžete diskutovat.

Příspěvekod Lorenc Ivo » pát 24. lis 2006 15:03

Ještě jedna připomínka k vratů, proč nás osloviješ tzv. sportovci???? A lidé okolo fotbalu se o obec zajímají moc dobře, ale to ty asi nevíš. A klidně si mě můžeš zastavit a nebo mi napsat a já ti povím jak. 8) 8)
Lorenc Ivo

Příspěvekod vrata » pát 24. lis 2006 15:41

Pro Ivo Lorence. Jesliže ste neměl potřebu na nic upozoròovat, bylo asi vše v pořádku a nebyl k tomu důvod. Když minulé zastupitelstvo tak fungovalo, proč tedy nebyli znovu zvoleni? Za tzv. sportovce se omlouvám(vám). Je známo že jste sportovec tělem i duší.
vrata

Příspěvekod yanca » sob 25. lis 2006 10:51

vrata píše:... Nebo se opravdu ti lidé okolo fotbalu zečali o dění v obci zajímat teprve letos. Lépe pozdě než vůbec že.

Co já vím (jakože se přiznávám, že z Dušník do Všestud zase tolik nevidím), tak bych řekl, že právě fotbalisté toho dělají poměrně dost. Vždy se dá dělat více, ale mně se zdá, že fotbalisté jsou skutečně vidět. To na jejich hřišti se pořádaly jediné akce pro děti v obci (a právě Ivo byl téměř vždy u toho), to oni pomáhají na brigádách s úpravami zeleně. Rozhodně bych se neodvážil obviňovat je z toho, že je obec nezajímá.

Každopádně se velmi rád dozvím, kdo jiný a jakým způsobem pro obec něco udělal. Věřím, že takových lidí je hodně - já o nich bohužel nevím. Zde je ale dost prostoru, aby kdokoliv popsal, kdo a jak obci přispěl - třeba i drobně.
yanca
Site Admin

Příspěvekod vrata » pon 27. lis 2006 10:53

To by bylo smutné aby za 40 000,- Kč od obce nešli ani na brigádu.
Dětský den také není zrovna zářný příklad. 5 000,- Kč od obce mimo dotaci.
vrata

Příspěvekod Lorenc Ivo » pon 27. lis 2006 12:34

Tak to už mi příjde jako závist. A vy si myslíte, že si ty peníze fotbalisti nechávaj???? Nenechávaj a tahle částka je jen zlomek toho co sportovci potřebují aby z toho Všestudský sport mohl žít. A myslím, že když by jste chtěl nebo chtěla vědět na co se tyto peníze používají tak není problém. Nikdo z nás si je do kapes nestrká a nikdo se z nich neobohacuje. Vše jde do sportu!!!! A můžete se i zapojit a stát se členem !!!!
Jo a jeden takovej příklad . Jedna brigáda probíhala taky na ( soukromých )pozemcích p. Pavliše, které se tak podle mého názoru nesmyslně uklízejí a Obecní úřad si je pronajmul. A to bylo čištění plochy od kamení a , že k tomu bylo přivezené občerstvení to na takovýchto akcích je. A teï to možná nevíte přišlo na sportovní schůzi , že by si to občerstvení mohli taky sportovci zaplatit když tam dělali. A já se ptám kdo platil za ty ostatní , kteří rovněž pracovali na soukromém pozemku a nejsou registrování ve sportovním klubu a přesto jsou jako sportovci občany Všestud????. Kdo chtěl občerstvení na takovouhle akci??? Ještě kdo chtěl uklízet pozemky soukromé osoby??? A teï se vás ptám co máte proti sportovcům ve Všestudech????
Tento článek není nijak mířen proti novému zastupitelstvu to je jen reakce a odpověï na požadovaný dotaz.
Děkuji
Lorenc Ivo

Příspěvekod mara » pon 27. lis 2006 13:59

Volby dopadly tak jak dopadly někdo je rád a někdo zas vůbec.
Myslím že by bylo na čase přestat na sebe navzájem házet špínunu a dělit naší krásnou vesničku na dva nebo více táborů. Co kdyby místo krytiky každý dal òejaký návrh jak naší vesničku vylepšit nebo zkrášlit. :roll:
mara

Příspěvekod vrata » úte 28. lis 2006 8:22

Ještě k pozemkům které má obec pronajaté od p. Pavliše. Myslím že to není nesmyslné. Od té doby co jsou tyto pozemky udržovány opravdu slouží občanům. Mimo jiné tam chodí lidé s pejsky. Kdyby každý svého pejska chodil venčit na hřiště jako někteří, musel by se fotbal hrát v gumovkách.
vrata

Příspěvekod yanca » úte 28. lis 2006 10:04

vrata píše:To by bylo smutné aby za 40 000,- Kč od obce nešli ani na brigádu.

Vráťo (nebo vrata?), vy jste mou otázku poněkud otočil. Já chtěl vědět, kdo jiný v obci něco dělá - na to jsem se odpovědi nedočkal. Ale snad někdo jiný bude konstruktivnější a poukáže na lidi, kteří namísto útočení sami něčím přispějí. Mára trefil hřebík na hlavičku - proč tady na sebe pořád někdo útčí, proč se spíš nehledají témata, na kterých se lidé shodnou? Že by taková nebyla?

Co se týče dotací sportovcům, tak já jsem jednoznačně pro. Každá rozumná obec obvykle podporuje spolkový život. Ve Všestudech představuje jedinou fungující organizaci SK Viktoria. Já nejsem žádný velký příznivec fotbalu, přesto jsem rozhodně pro, aby se klub podporoval a částka 40 000 Kč se mi zdá na tři týmy malá.

Jsem také pro, aby se podporovaly i další události, pokud někdo nějaké připraví a obhájí je před zastupitelstvem.

vrata píše:Dětský den také není zrovna zářný příklad. 5 000,- Kč od obce mimo dotaci.

Vypadá to, že jste dobře informovaný - skutečně se mluvilo o tom, že se na akci vydá 5 000 Kč. Váš zdroj vám ale zamlčel, že ve finále se pouze proplatily náklady - tedy nějaké barevné konfety a občerstvení - vše proti předloženým účtům. Celkem tak výdaje nepřesáhly 2 000 Kč. Navíc tuto událost pořádala obec (nikoliv sportovci), sportovci s ní pouze pomohli.

Vráťo - co by podle vás obec měla dělat? Evidentně se vám nelíbí, aby podporovala sportovce či aby organizovala akce pro děti. Předpokládám tedy, že máte vlastní program náplně a dobře víte, co byste dělal. Sem s ním. Inspirace se jistě bude hodit možná i zastupitelům.

A ještě k pozemkům p. Pavliše - já myslím, že převažuje pozitivní přínos. Namísto zaneřáděných pozemků je to nyní pěkně vypadající část obce (navíc v podstatě v centru). Nevím, jak jinak by toho bylo možné dosáhnout. Ideální by samozřejmě bylo, kdyby je p. Pavlyš obci přenechal (ale to po něm těžko někdo může chtít) nebo prodal, protože tyto pozemky stěží naleznou jiné využití, než jako volná zelená plocha. Riziko zaplavení je zde příliš vysoké.
Naposledy upravil yanca dne úte 28. lis 2006 23:51, celkově upraveno 1
yanca
Site Admin

Pozemky-sportovci

Příspěvekod obcan » úte 28. lis 2006 12:52

Zajimal by mě počet aktivních-hrajících členů sportovního klubu, kteří jsou zároveò občany obce.

Kdo by měl uklidit pozemky pana Pavliše ? Určitě občané té obce, kteří si na těchto pozemcích léta vytvářeli obecní skládku.

Myslíte že pronájem těch pozemků je na nic ? Asi je to od pana Pavliše dost vychytralé. Určitě je v obci plno lidí co by rádi pronajali svoje pozemky a zahrady na 20 let za kačku třeba na dětské hřiště.
obcan

Příspěvekod Lorenc Ivo » úte 28. lis 2006 15:33

Pro občana
Jestli chcete vědět občany , kteří zároveò hrajou fotbal tak se můžete podívat na stránky SK Viktoria Všestudy a nebo se jít někdy podívat i na utkání .A dále je tu i mládež a pak staří páni, kteří se začínají pomalu scházet ke svým utkáním. Podzim byl trošku horší, ale na jaře toho bude více.
Dále nikde jsem neřekl, že se mi nelíbí to jak je zvelebená část pod hasičárnou to se mi hodně líbí a moc nikdy to nebylo tam tak hezké. Mě spíš zaráží ten způsob.
Lorenc Ivo

Příspěvekod yanca » stř 06. pro 2006 21:33

yanca píše:... Celkem tak výdaje nepřesáhly 2 000 Kč. Navíc tuto událost pořádala obec (nikoliv sportovci), sportovci s ní pouze pomohli.

Musím se omluvit, protože celkem šlo skutečně téměř o pět tisíc korun. Jsou k tomu na úřadě všechny účtenky. Já jsem si to popletl s jinou akcí a přišlo mi, že toho tolik být nemohlo. Nicméně na onom dětském dnu bylo kolem 70 dětí. Každé nás tedy z obecního rozpočtu přišlo na 70 Kč.

Mně osobně to přijde jako dobrá cena za to, že se děti několik hodin bavily a že se bavili i jejich rodiče a že se našlo dost lidí, kteří s organizací nezištně pomohli.
yanca
Site Admin

Příspěvekod vrata » čtv 07. pro 2006 8:57

Účty z dětského dnu jsou jistě v pořádku. V hospodě na hřišti jsou vždy v regálu dva pytlíky brambůrků, ale po každém dětském dnu jsou regály plné všech různých sladkostí. Prodávají se. Jen my to připadá zvláštní.
vrata

Příspěvekod yanca » čtv 07. pro 2006 13:05

vrata píše:...po každém dětském dnu jsou regály plné všech různých sladkostí...

To je celkem závažné obvinění. Věřím tomu, že se nezakládá na pravdě, ale skutečně netuším, jak to ověřit a doložit (sám jsem byl na hřišti kromě akcí pro děti jen asi dvakrát). Nepodložené obvinění má každopádně hodně blízko k pomluvě.

Zdráhám se uvěřit, že by někomu stálo za to okrádat úřad (a potažmo děti) kvůli obohacení v řádu maximálně stokorun.
yanca
Site Admin

Příspěvekod vrata » čtv 07. pro 2006 13:44

Nikoho neobviòuju jen konstatuju že je to zajímavé.
vrata

Příspěvekod Lorenc Ivo » čtv 07. pro 2006 16:22

Nevím kdo jseš vrata, ale to je jedno koukám, že dokážeš jen pomlouvat, ale svoje jméno nedokážeš ani napsat co???? Léčíš si s tím komplex???? A klidně si posluž když ti to dělá dobře 8) 8)
Lorenc Ivo

PředchozíDalší

Zpět na Všestudy