kdo by měl být starostou a proč?

Zde najdete informace o dění v obci, na zastupitelstvu apod. O uvedených (ale i jiných) záležitostech zde také můžete diskutovat.

Také něco k diskusi

Příspěvekod Petra Mojžíšová » stř 01. lis 2006 0:16

Zdravím všechny voliče i nevoliče ze Všestud i Dušník,
Ráda bych se připojila do vzniklé diskuse se svým názorem. Sama již v Dušníkách nebydlím, ale stále místní dění sleduji a myslím si, že situaci jako ne-občan mohu alespoò komentovat.
Dost mne zaujal v příspěvku paní Tůmové odkaz na zákon a morálku, v jinak dost zmateném textu. Je totiž pravda, že ona má právo dané zákonem stát se místopředsedkyní obce, ale právě z morálního hlediska vypadá její urputná snaha získat tuto funkci jako zcela zásadní nepochopení a nerespektování výsledků voleb, potažmo neúctu k voličům, kteří jasně dali najevo svůj názor. Také bych voliče neurážela tvrzeními, že volí někoho jenom populárního. Je to prostě fakt a závist na tom nic nezmění. Voliči se rozhodovali podle toho, jak si v předchozím volebním období kdo vedl, ale to se paní Tůmové do krámu nehodí, že? Ačkoliv chápu, že frustrace z předposledního místa vede k různým krokům. Koneckonců je to na rozdíl od neúspěšných kandidatur paní Tůmové do kralupského zastupitelstva znatelný pokrok! Ve článku by také voliči jistě uvítali spíše vlastní názory a nikoliv citace vytržené z kontextu.
Ještě ke zmínce o panu Smolíkovi. Protože zřejmě neunesl to, že nebyl zvolen (také se jednalo o mimořádné volby – ale to asi paní Tůmová neví, jelikož ve Všestudech žije teprve od roku 2004) dobrovolně odešel. To však není ve Všestudech nic nového, že? Zrovinka kandidát na starostu pan Hánl neunesl nesouhlas se svými názory a zastupitelstvo taktéž předčasně opustil. Snad mu tedy jeho nadšení tentokrát vydrží alespoò jedno volební období.
Ale dost poznámek k textu paní Tůmové. Nějaký poloanonymní Hubert také vyzývá div ne k mobilizaci! Když se tento přispěvatel tak diví, že současný starosta získal tak velkou podporu, pak vyvstává otázka, kde ty poslední dva roky byl? Dále kromě dost nepřesných výpočtů procentních podílů – počítá se vždy z odevzdaných hlasů – pro příště – a chybného data zasedání je ještě zajímavá hlavně jedna věc→ pozor na sportovce! Zřejmě to jednak nejsou lidi a asi ani ne voliči…
Každopádně bych závěrem popřála všem hodně štěstí a odvahy říct svůj názor. Vždy
Petra Mojžíšová

Příspěvekod hubert » stř 01. lis 2006 9:16

Vážená paní Mojžíšová,
sama jste uvedla, že v Dušníkách již nebydlíte a také tomu odpovídá váš názor. Je to snůška polopravd, ktreré se hodí Vám. Není to snad proto, že informace získáváte od pana Zemana ? Nově zvolení zastupitelé jsou před volbou starosty a místostarosty sobě rovni bez ohledu, kdo kolik získal hlasů. Volba starosty a místostarosty je záležitost výhradné zvolených členů zastupitelstva i když před veřejností. A ještě něco , každý přispěvatel do tohoto fóra má možnost přispět také anonimně (asi má pro své důvody). Je to podle Vás demokratické???????
hubert

Příspěvekod volič » stř 01. lis 2006 9:37

Pani tůmová píše o divadýlku v domově důchodců ve volbách 2004. Letos ale volilo jen o devet lidí méně. takže to divadýlko způsobilo devět lidí? A v čem to divadýlko spočívalo? V pomluvách? V těch je tůmová celkem zběhlá. Jako je zběhlá kandidátka. V kralupech neúspěšně dvakrát a kdovíkde kdy kandidovala. Však je členka veleúspěšné US-DEU. Odtud možná čerpá ty své ústavěprávní znalosti.

Ještě pro huberta: je důležité, kolik lidí přišlo volit a ne kolik je jich na seznamech. Souhlasím s tím, že by neměli vládnout sportovci ale taky by neměla vládnout druhá strana sama. chápu ale že když chce tůmová stavět nové sportovní centrum a obecní byty, tak se to hánlovi moc líbí.

A co chce dělat hánl? To ví asi jen tůmová, protože ten se baví jen se svejma vlezdoněkam. Určitě ale umí rozkazovat a hrát si na honoraci.
volič

Příspěvekod yanca » stř 01. lis 2006 13:29

Tůmová píše:...zdá se podivné, jak mohl „současný“ starosta uvolnit pro zveřejnění informace z neoficiální schůzky zastupitelstva aniž mu k tomu dalo zastupitelstvo svolení.Možná to nezakazuje zákon, ale zakazuje to morálka. ...

Informace o volbě jsem nezískal od starosty, nicméně jsem si je u něj ověřil před tím, než jsem je publikoval, protože bych nerad zveřejnil neověřené informace.

Nemyslím si, že publikovat informace, o kterých věděl v obci prakticky každý, koho dění v obci zajímá, je nemorální. Spíše bych řekl, že to vneslo jasno do toho, co se děje, protože ne každý se v situaci orientuje.

Mým zájmem je, aby se na webových stránkách Všestud zveřejňovalo maximum informací. To umožní všem občanům dobře kontrolovat práci jejich zastupitelstva a také mu pomáhat (snad nám všem jde o to, aby se nám ve Všestudech a Dušníkách dobře žilo).

Doufám, že proti tomu, aby se maximum informací zveřejňovalo na webových stránkách, nebude žádný ze zastupitelů nic namítat. Ba naopak - věřím, že zastupitelé toto uvítají a sami budou připravovat podklady pro zveřejnění. E-mail na mne je na webu a telefonní číslo nechám na úřadě.

Těším se, že Všestudy budou mít moderní úřad, který se snaží s občany komunikovat.

Přeji všem zastupitelům, aby se jim práce dařila a aby rychle nalezli společné cíle.
yanca
Site Admin

Příspěvekod pedro » stř 01. lis 2006 14:13

Tak koukám ještě nejsou zastupitelé v úřadu a paní zastupitelka Tůmová si už nepřeje aby voliči věděli co se na úřadě děje.Proč paní Tůmová a spol. nechce aby byl zvolen kandidát nejvyšším počtem hlasů ? Pravděpodobně proto aby její spojenec Hánl opět neutekl a neplakal ji na ramenou že chtěl být starostou a hlavně o všem rozhodovat.Podle mého názoru pan Zeman udělal pro naší obec hodně práce a proto si zaslouží být zvolen opět starostou, a nezapomeòte že dostal ze všech kandidátů nejvýce hlasů.To ostatní jak tady čtu nemůžou rozchodit. Přeji všem voličům hodně štěstí v následujících čtyrech letech.
pedro

Příspěvekod kulda » stř 01. lis 2006 18:50

Dobrý večer,
velice se mi líbí jak tady každý obhajuje, že je nespravedlivé jak se zvolení zastupitelé rozhodli pro volbu starosty a místostarosty, ale myslím si, že pokud je ještě nynější pan starosta tak dokonalý, že je velmi nepochopitelné, že za ty dva roky nezná zákon o obcích a s tím související zákony. Mám tím těï na mysli to jak svolal ustavující zasedání, mě se do jeví jako výsměch.
Pan starosta, mám na mysli toho dosavadního má pěkné vystupování, ale v této funkci je i za potřebí, aby ovládal ze zhora jmenované zákony, a o tom nejsem vůbec přesvědčena.
Monika Petřinová
kulda

:-)

Příspěvekod Petra Mojžíšová » stř 01. lis 2006 23:49

Přeji pěkný večer všem,
jsem ráda, že se našly reakce na můj článek a to i od „Huberta“. Jen by mne zajímalo, co z toho vyřčeného je polopravda. Ráda nejasnosti či nepochopené věci osvětlím. Víte, člověk nemusí bydlet ve Všestudech či okolí, aby o situaci něco věděl…Nikde se nezmiòuji, že je někdo rovnější mezi rovnými, ale od toho právě volby jsou, aby lidé své názory mohli prezentovat.
Samozřejmě demokratické je napsat něco anonymně ovšem na druhou stranu je to i navýsost zbabělé (a to není důvod). Jinak Huberte – anonym se píše s tvrdým Y a příště se nestyï a neschovávej se za patrona myslivců :wink:
Petra Mojžíšová

Příspěvekod obcan » čtv 02. lis 2006 12:08

Novému zastupitelstvu přeji hodně zdaru-nebudou to mít lehké, soudě dle některých příspěvků.
Paní Tůmová a pan Lanc mohou být hrdi na získaný počet hlasů. Přestože se v obci neprofilují dlouho, tak dosáhli úctyhodný počet a předstihli i vyhlášené dobračky, které pracovaly pro obecní blaho již od svazáckých let.
Pan Hánl je člověk s vysokým morálním kreditem, který do zastupitelstva určitě nekandidoval proto aby získal obecní pozemky za pár korun aniž by doposud zaplatil pouhý cent.
A podepsat se ? Proč? Většina připěvatelů tak nečiní a nikdo je proto neosočuje.
obcan

Příspěvekod vrata » čtv 02. lis 2006 12:46

Naprosto souhlasím s obcanem. Proč se starosta tak moc chce udržet ve funkci? Pro blaho obce.Z naprosto nezištných důvodů. haha
vrata

Příspěvekod Vaclav.Pech » čtv 02. lis 2006 20:45

komentář k příspěvku “Co se děje kolem všestudského úřadu?”
Václav Pech říká:

Čtvrtek 2. 11. 2006 v 2.39
<texy>Před časem jsem napsal článek o přípravě voleb do obecního zastupitelstva. Chtěl jsem rozpoutat diskusi o programových otázkách. Kam by bylo dobré obec dostat v následujícím volebním období, chtěl jsem znát názory kandidujících a tím si usnadnit výběr zastupitelů. Snažil jsem se být neosobní. Až na vyjímku se mi to podařilo. Ale i v toto vyjímečném případě mi šlo o získání názoru na další směřování obce a nabídce kandidáta co a jak chce pro obec udělat. Bydlím zde ve Všestudech již 52 roků a a
Vaclav.Pech

Příspěvekod volič » pon 06. lis 2006 8:51

Pani tůmová moc stojí o místostarostku. Všichni zastupitele co pro ni dají hlas tak říkají. že se jim líbí její chování a nepodložené pomluvy které roztrubuje do světa. Kdo ji navrhne a dá ji hlas je jako ona.

Pani chytrá tůmová co chce stavět obecní byty a sportovní a kulturní centrum (že ho za ty roky neudělala v hospodském sále) nám ještě ukáže jak se dělá politika. Možná už si přečetla zákon aby věděla že místostarostka pořád ještě neni a snad ani nebude do doby než se naučí morálku nejen kázat ale taky se podle ní sama chovat.
volič

Příspěvekod Cathy » pon 06. lis 2006 20:47

Tak Pan Hánl je starostou....Horší už to snad být ani nemůže!!!!Nechápu lidi ,kteří zvolili Hánla!!!A místo starostku Tůmovou!!!!To je děs....
Cathy

Příspěvekod Lorenc Ivo » čtv 23. lis 2006 14:24

Tak a je to tady termín veřejného zasedání je tady doufám, že dorazí co nejvíc lidí já teda za svojí osobu mohu říct, že se budu snažit dorazit. Jsem zvědavý jaký program nám zastupitelé představí na co se chtějí zaměřit a jak chtějí zlepšit naší obec. A co vy dorazíte???? Co myslíte s čím nás zastupitelstvo překvapí???? 8) 8) 8)
Lorenc Ivo

Příspěvekod vrata » pát 24. lis 2006 12:59

Jsem moc rád že o dění v obci začínají mýt zájem mladí lidé (p. Ivo Lorenc).Přinesou určitě nové nápady a podněty. Škoda že veřejná zasedání nenavštěvoval za minulého a předminulého zastupitelstva.
Je to tím že ho dříve dění v obci nezajímalo?
Ne. Dříve nebylo potřeba navštěvovat veřejná zasedání. Peníze a ostaní výhody pro tzv. všestudské sportovce zajiš
vrata

Příspěvekod Lorenc Ivo » pát 24. lis 2006 14:59

Myslím, že to tak není. Zajímám se o obec a její dění už dlouho jestli si to teda nepoznal.Ale neměl jsem potřebu na něco upozoròovat. A rád bych věděl co nového nám představí naše zastupitelstvo, jsem přece taky občan Všestud a zají má mě to. Jak kandidáti ( teda už zastupitelé ) se snažili prosadit svoje předvolební návrhy a tak podobně. Co chce zastupitelstvo v obci změnit, co vybudovat a co vylepšit. 8) 8)
Lorenc Ivo

PředchozíDalší

Zpět na Všestudy