Jaké chceme Všestudy? Cíle a směřování obce

Zde najdete informace o dění v obci, na zastupitelstvu apod. O uvedených (ale i jiných) záležitostech zde také můžete diskutovat.

Příspěvekod Tůmová » úte 17. říj 2006 18:04

Pro Ivoše
Jak neodpověděla? Co byste chtěl slyšet? řekla jsem Vám o své představě /podobnost s Vojkovicemi/ i o způsobu financování.
A vůbec, Vaše informace také nejsou vyčerpávající :lol: třeba nevím, kteří že ti "kluci" zahrají ???

A ještě poznámku ke kandidátní listině. Buïme rádi, že je z koho vybírat.Jsou obce kde je počet kandidátů stejný jako počet zastupitelů. A jsou obce, kde se do toho nehrne vůbec NIKDO.
Tůmová

Příspěvekod Lorenc Ivo » stř 18. říj 2006 6:59

Děkuji za oslovení 8) 8) a je to Antonín Salač se svojí kapelou
Lorenc Ivo

Všestudy – možnosti rozvoje obce

Příspěvekod yanca » stř 29. lis 2006 14:18

yanca píše:A kdyby snad náměty chyběly, můžeme jim je servírovat třeba právě zde. Pár nápadů bych měl, postupně si je sepisuji a dám je sem. Doufám, že se přidají i další lidé, kterým není lhostejné místo, kde bydlí či podnikají.

Neprozřetelně jsem přislíbil (viz výše a v historii tohoto tématu), že sepíšu náměty, co by se ve Všestudech dalo dělat. Postupem času to narostlo tak, že to nechci dávat jako příspěvek do fóra (bylo by to značně nepřehledné). Stačí ale kliknout a celý seznam uvidíte na zvláštní webové stránce.

Budu skutečně rád, pokud tento materiál vezmete jako inspiraci, jako podklad k diskuzi, která snad poslouží k nějakému pozitivnímu rozvoji obce.

webová stránka s možnostmi rozvoje obce

ten samý obsah, ale tentokrát v pdf - pokud si chcete seznam jednoduše stáhnout, klikněte pravým tlačítkem na tento odkaz a zvolte možnost Uložit cíl odkazu jako. Dokument pdf se vám uloží a vy si jej můžete přečíst či jej snadno vytisknout.
yanca
Site Admin

Příspěvekod vrata » čtv 30. lis 2006 12:23

Pro yanca. Máte opravdu přehled co vše by bylo možné uskutečnit. Takhle nějak měl vypadat predvolební gulášek našich zastupitelů. Z jakého důvodu jste nekandidoval do zastupitelstva?
vrata

Příspěvekod yanca » čtv 30. lis 2006 17:32

Věřím tomu, že podobný přehled by dokázalo dát dohromady více lidí ze Všestud. Navíc jde o vcelku univerzální záležitosti, které je možné s mírnými úpravami použít nejen ve Všestudech, ale i jinde (nezastírám ani, že jsem se kromě webových stránek, na které jsem dal v úvodu seznamu odkazy, inspiroval také ve volebních programech kandidátů jiných obcí). Takže mé zásluhy nejsou rozhodně nějaké přehnané.

Na druhou stranu mi vadilo, že žádný takový seznam tady není a že se mi ani kandidáty nepodařilo vyprovokovat, aby se o něco podobného pokusili (snahu mi ale upřít nemůžete ;-) ).

Teprve když se vše napíše na papír (nebo alespoň na monitor), tak se od toho nějak dá odpíchnout. Úkolů je strašně moc a to ještě nejsou všechny - věřím, že seznam budeme (třeba i s Vámi) postupně doplňovat a upravovat.

Seznam je ale teprve začátkem práce. Každý úkol je třeba nějak definovat, přidat k němu hrubý odhad nákladů, možnosti řešení, čas na realizaci a pak je seřadit podle priorit. V neposlední řadě je třeba úkol někomu přidělit. Ne proto, aby ho daný člověk sám a bez pomoci splnil, ale aby o něm věděl první poslední a mohl práce na jeho realizaci koordinovat a informovat o postupující práci ostatní, koho to zajímá (především lidi, co ve Všestudech žijí).

Je to stejné jako v práci. Ta se také musí nějak organizovat, protože by se jinak nic nedělo. A k tomu je třeba vzít do ruky tužku a papír a vše sepsat.

Část sepsaných myšlenek je možné realizovat velmi jednoduše. Mám na mysli zejména body týkající se správy a hospodaření obce a zvláště pak komunikace. Vždyť právě kvůli informacím a komunikaci tu jsou webové stránky a toto fórum. Mne jen těší, že lidé web skutečně sledují, že jeho prostřednictvím komunikují. Teď už jde jen o to, aby převažovala konstruktivní komunikace a aby nikdo informace nebrzdil a neukrýval a abych ty informace také dostal - nedokážu sledovat vše a nebaví mne neustále informace z někoho dolovat.

A proč jsem nekandidoval já? Naštěstí jsem nemohl. Přiznám se, že zastupitelům jejich práci nijak nezávidím. Je mimořádně náročná a vyžaduje hodně energie a času, a přitom je špatně honorovaná (a z něčeho žít je potřeba). Navíc se v ČR (a ve Všestudech zvlášť ;-) ) na zastupitele spíše nadává a málokdo je pochválí. Každý hledá jen chyby a špínu, a to i tam, kde je to zbytečné.

Snad se najdou lidi, kteří pro obec chtějí něco udělat. Takoví by měli být zastupitelé. Takoví by ale měli být i členové výborů a komisí. A takoví mohou být i lidé oficiálně ve struktuře úřadu nezapojení. Jde nám všem o jedno - žít v klidné a dobře spravované obci a problémy řešit, nikoliv je vytvářet. Takže bych začal tam, kde nás to všechny spojuje a nevěnoval čas tomu, co nás rozděluje. Jsme sousedé a nejspíš jimi zůstaneme, tak se spolu snažme vycházet.
yanca
Site Admin

Příspěvekod volič » pon 22. led 2007 8:54

Tak copak už udělali zastupitelé od svého zvolení? Kde je ta aktivita? Ten stromek před úřadem? Kolik to vlastně stálo rosvítit stromek před úřadem? Udělají letos ještě něco nebo to bylo všechno?
volič

Příspěvekod volič » pon 29. led 2007 9:40

Takový aktivity tu bylo před volbanma a když si zastupitelé zvoolili nezvolili starostu a teï je ticho.Že většina zastupitelů ani neví co to je web není divu. tůmová ho ale zná a ani ta už neodpovídá.Asi neví co odpovědět nebo se jen stydí ???? Hlavu do písku zastupitelé.Dělali to tak minulý a vy nejste lepší.
volič

pro voliče

Příspěvekod Tůmová » pon 29. led 2007 13:12

Ano web znám. Čtu. Nestydím se - nemám za co! Neodpovídám, protože pracuji a na plané řeči nemám čás. V pátek je veřejné zasedání, tak si tam můžeme o práci a výsledcích popovídat. Tímto Vás pane/í/ "voliči "ZVU!!!
Tůmová

Příspěvekod volič » úte 30. led 2007 15:04

Práce je až nad hlavu.škoda že ji neni vidět.Teda kromě toho stromku.Můžete tady alespoò odpovědět kolik ten stromek stál? Vůbec byste mohli psát co děláte a kolik to stojí.Přece nemáte co skrývat-kromě viditelné snahy nic nedělat.
volič

Příspěvekod volič » stř 07. úno 2007 9:50

Na zasedání se prý mluvilo i o věcech, na které jsem se tu ptal.Proč ty odpovědi nenapíšete i sem?
volič

Příspěvekod yanca » čtv 08. úno 2007 16:40

volič píše:Na zasedání se prý mluvilo i o věcech, na které jsem se tu ptal.Proč ty odpovědi nenapíšete i sem?

Ano, na zasedání se mimo jiné mluvilo také o vánočním stromku. Kdybyste na zasedání byl, tak vše víte.

Každopádně se tu objeví zápis ze zasedání, který má obec dle vlastního jednacího řádu povinnost připravit do 7 dnů od zasedání.
yanca
Site Admin

Příspěvekod volič » pon 12. úno 2007 9:08

Takže vánoční stromek a čídlo na pohyb za 9300?Materiál přijde tak na tři tisíce takže dvě hodiny práce za šest tisíc?T.Asi to je u hánlů normální.Už vim proč jim rozpočet nestačí.Kdoví kde co ještě plánujou a jak nám ušetří.Hlavně aby si hánl na přadě postavil pořádnou kancelář.Obec prachy má tak proč neutrácet.
volič

Příspěvekod MATYLDA » úte 13. úno 2007 15:23

Jsem tu na Všestudském fóru nová a pomalu se rozkoukávám, ale musim říct, že to tu chvílema pěkně vře!!!
Je fajn, když se obyvatelé obce zapojí do debaty, která může být anonymní a otevírá tak spousty možností i pro ty nesmělejší. Jen škoda, že se nezapojují Ti, kteří jsou tu "pro nás". Pane starosto a ostatní zastupitelé, čtete vůbec příspěvky ve fóru. Nikde nevidím pružné reakce lidí z úřadu. A že máte na co reagovat.
MATYLDA

Příspěvekod mara » stř 14. úno 2007 7:50

Je opravdu dobré že na těchto stránkách může každý prezentovat své názory. Třeba anonimně!!! Zastupitelé by měli odpovídat občanům na jejich dotazy. Jsou však vyjímky kdy odpovídat opravdu nemusí. Třeba anonimům!!!
mara

Příspěvekod MATYLDA » stř 14. úno 2007 14:59

Maro, člověk, který nemusí nic skrývat se nezalekne žádného anonymu (natožpak anonimu!!!) a s klidným svědomím zareaguje.
MATYLDA

PředchozíDalší

Zpět na Všestudy