Jaké chceme Všestudy? Cíle a směřování obce

Zde najdete informace o dění v obci, na zastupitelstvu apod. O uvedených (ale i jiných) záležitostech zde také můžete diskutovat.

Příspěvekod yanca » stř 27. zář 2006 7:26

Na základě příspěvku v diskuzi u článku Jaké plány mají kandidáti? zde zakládám nové téma, kde je prostor pro konkrétní náměty pro práci zastupitelů (současných, budoucích) i pro veřejnou diskuzi.

Pište zde, na co by se obec měla zaměřit a proč.

A prosím - podepište se. Ideálně se ve fóru zaregistrujte (klikněte na slovo registrace vpravo nahoře) a pak se přihlašujte (přihlášení je na úvodní stránce fóra úplně dole). Díky registraci pak budou všechny vaše příspěvky automaticky podepsány tak, jak si při registraci nastavíte. Také při každém přihlášení uvidíte, jaké nové příspěvky se objevili od vaší poslední návštěvy.

Pokud využíváte RSS, můžete vědět o každém novém příspěvku snáze - viz tato informace.
yanca
Site Admin

Příspěvekod Lorenc Ivo » pon 02. říj 2006 15:25

Ano konečně pořádné téma a
Lorenc Ivo

Příspěvekod Petřinová Monika » čtv 05. říj 2006 10:51

Dobrý den,
v celé míře souhlasím s Ivošem. V dotazníku pro kandidáty se většina schodla na tom jak by chěli rozšiřovat zeleň, což i mě se líbí.
Když se člověk koukne ke strouze od krámu je to pěkný pohled jak na jednu i druhou stranu až k Červenému Mlýnu. Má otázka je v tom, proč se obec tak pěkne nepostará také o své pozemky u strouhy, je to docela paradox, že o pozemky, které má pronajaté se stará lépe než o své.

Děkuji
Monika Petřinová
Petřinová Monika

Příspěvekod Tůmová » sob 07. říj 2006 15:13

1) Nevzhledné objekty v obci
Domnívám se, že NIKDO nemůže vlastníkům nemovitostí určovat jak mají opečovávat svůj soukromý majetek. Vyjimku tvoří případ, kdy stavba nebo objekt svým stavem ohrožuje bezpečnost. To je případ ruiny na počátku obce a jak jsem se zde dočetla má být tato zlikvidována do konce letošního roku. Další vyjímkou budou stavby "černé", což je případ místní hasičské zbrojnice. Jak již bylo řečeno na veřejném zasedání i o toto se již prý zastupitelstvo postaralo (jen nevím jak).

2) Obecní pozemky u "strouhy"
Nevím o kterých pozemcích je řeč? Nejsou to snad pozemky které dala obec do nájmu?

3) Volební sliby
Každý volič by si měl uvědomit, že sliby a řeči nevedou nikam. Jakým směrem se bude vyvíjet obec je i věcí veřejnou, nikoliv jen zájmy zastupitelů. Osobně bych očekávala větší zájem občanů o dění v obci, a to účastí na veřejných zasedáních. Jak bude zastupitelstvo fungovat, pracovat a řešit jednotlivé problémy a návrhy voličů, záleží HLAVNě na složení zastupitelstva.
Tůmová

Jaké chceme Všestudy

Příspěvekod Petřinová Monika » ned 08. říj 2006 8:19

Dobrý den,
co se týká bodu 1), tak si myslím, že jako kandidátka do obecního zastupitelstva, by jste měla znát zákon o obcích, kde je určitý paragraf, který se zabývá problematikou nevzhlednosti nemovitosti a co se může v tomto ohledu podniknout.
K bodu 2) si myslím, pokud má někdo podepsanou nájemní smlouvy, o pronájmu pozemku, určitě by na tom nepěstoval kopřivy.
A k bodu 3) jak má občan vědět, kdo je ten správný kandidát, myslím tím hlavně ty lidi, kteří ještě nikdy nekandidovali, že je ten nejlepší, když se nijak neprojevují?
Monika Petřinová
Petřinová Monika

Příspěvekod Tůmová » ned 08. říj 2006 14:59

1/Zákon o obcích zhruba znám. Patrně myslíte § 58, ods. 2, ve kterém se hovoří o možnosti udělit pokutu až 100 000,- ......"osobě, která neudržuje čistotu a pořádek na pozemku, který užívá nebo vlastní, tak, že naruší vzhled obce"......Definice NARUŠÍ VZHLED obce mi přijde dosti komplikovaná. Každý má jiné estetické cítění. Někdo má svá obydlí vyšperkovaná k dokonalosti, někomu je jedno v čem žije.Ale je pravda, že je tento paragraf aplikovatelný viz. tzv."plevelová vyhláška" kterou již některá obec vydala......zkrátka kdo neseká pampelišku-platí pokutu....
Neberte moji poznámku jako zesměšòování problému!!! Jen jsem se zamyslela nad tím, komu všemu tak dát pokutu.
2/ Vážně nevím o kterých pozemcích je řeč. Dávám si za úkol to zjistit.
3/ Těžko se dozvíte, kdo z kandidátů je nejlepší. Volila jsem již několikrát, a
Tůmová

Příspěvekod Lorenc Ivo » čtv 12. říj 2006 7:15

Dobrý den p. Tůmová měl bych na vás jeden takový dotaz a ten se týká vašeho předvolebího programu. V jedné části vašeho dotazníku píšete cituji : snažit se o vybudování společenského­,kulturního a sportovního centra. Můžete mi to nějak více vysvětlit???? A neptám se jen tak, protože vím , že sportovci v naší obci u vás moc oblíbení nejsou. Děkuji
Lorenc Ivo

Sport v obci

Příspěvekod Tůmová » pon 16. říj 2006 10:33

Sport není jenom fotbal. Představuji si např. místo kde by se dal zahrát stolní tenis, posilovna kde by se možná začala realizovat zdejší omladina, sálek kde by si mohly "ženské" zacvičit. Chybí zde dětské hřiště. Šlo by vstoupit do jednání s místní sokolskou jednotou a domluvit se na využití jejího pozemku nebo
Tůmová

Pro Moniku Petřinovou

Příspěvekod Tůmová » pon 16. říj 2006 15:52

V jiném diskusním tématu hovoříte o tom, že nemůžete kandidovat do zastupitelstva na základě zákona č. 491/2001, § 5 odst. 2 a 3.
Jak si tedy vysvětlujete, že v současném zastupitelstvu jsou dvě zastupitelky, kterých se tento § bezprostředně týká??? Navíc znovu kandidují a narozdíl od Vás jsou zaměstnanci městské státní správy která má obec Všestudy v přímé působnosti?!?!
Možná, že když se chce......tak hodně jde :D :cry:
Tůmová

Příspěvekod Lorenc Ivo » úte 17. říj 2006 8:21

Dobrý den p. Tůmová děkuji vám za vyčerpávající odpověï, ale né na mojí otázku. Já se vás neptal na oblíbenost fotbalu v obci ani na to jak obecní úřad podporuje sportovce a už vůbec né na její hospodaření a to si myslí, že vy do této části vidět nepotřebujete a to se můžou členové obrátit na vedení SK a pokud vím vy členkou nejste. Mě by jen zajímalo když tady píšete, že chcete vybudovat takové a takové věci a že si máme brát příklad z Vojkovic to se mi líbí, ale proč se třeba v obci skoro tři roky( a teï to odhaduji ) nekonala třeba nějaká zábava ????když tu máme sál jaký není v širokém okolí. A jinak SK Viktoria Všestudy je největší fungující složka v obci a mělo by se s ní počítat i když vám se to nelíbí.
Lorenc Ivo

Příspěvekod Tůmová » úte 17. říj 2006 11:43

O neoblíbenosti sportovců jste ve svém příspěvku hovořil Vy a koho jiného jste asi myslel, když jak říkáte je fotbalový klub jediná fungující složka? Jinak máte pravdu v tom, že je mi zcela jedno jak kdo hospodaří.
Ale není mi jedno jak hospodařím v podnikání, které se týká mé osoby. Zábavu by měl někdo organizovat. Z vybraného vstupného musí zaplatit kapelu a uhradit autorská práva. Ne vždy se podaří aby účast byla taková, že pokryje náklady s pořádáním zábavy spojené. Ale jak zajisté víte, změnil se provozovatel hostince a první zábava je již plánována, takže se můžete těšit. :D
Tůmová

Jaké chceme Všestudy.

Příspěvekod kulda » úte 17. říj 2006 11:45

Dobrý den,
sice název toho příspěvku je "Jaké chceme Všestudy", ale tak mě napadlo, že by nebylo marné, kdyby budoucí zastupitelstvo přemýšleno i o vybudování bezdrátového rozhlasu, který by umožnil i dušnickým občanům více informovanosti. Sice tam bydlí pár lidiček, ale i Ti jsou součástí Všestud.
Monika Petřinová
kulda

Příspěvekod Lorenc Ivo » úte 17. říj 2006 13:34

Děkuji p. Tůmová vidím, že už jste úplný politik a odpovědi se od vás nedočkám 8) 8) 8) a pro vaši informaci na tu zábavu jsem kapelu sehnal já tak se můžete těšit až vám kluci zahrajou 8) 8) 8)
Lorenc Ivo

rozhlas do Dušník a rozvoj obce

Příspěvekod yanca » úte 17. říj 2006 16:17

kulda píše:...kdyby budoucí zastupitelstvo přemýšleno i o vybudování bezdrátového rozhlasu, který by umožnil i dušnickým občanům více informovanosti...

Díky za zájem. ;-) Osobně si nemyslím, že by to mělo smysl. Více než olovina zdejších má internet, kde informace najdou. Každopádně by to chtělo se všech zeptat, zda je neexistence rozhlasu nějak zásadně tíží. Obávám se také, že cena by byla někde kolem 40 tisíc korun (můj odhad - opravdu netuším, na kolik by to mohlo přijít). Spíš to ale bude více. Aby byla obec pokryta, tak by byly potřeba minimálně dvě lokality a každá se dvěma tlampači.

Každopádně jsem rád, že jste přišla s konkrétním návrhem, který určitě stojí za zvážení a musíme se zeptat sousedů, co na to říkají.

Máte konkrétní představy či nápady? Sem s nimi!

Právě takovéhle konkrétní představy, co je třeba udělat, by měli kandidáti mít - bohužel se mi zdá, že namnoze nemají (nebo to alespoň zatím nijak nedali najevo)... Snad je dostanou, až se sejdou na prvním zasedání po volbách a snad je inspirace neopustí do konce dalšího volebního období. :-)

A kdyby snad náměty chyběly, můžeme jim je servírovat třeba právě zde. Pár nápadů bych měl, postupně si je sepisuji a dám je sem. Doufám, že se přidají i další lidé, kterým není lhostejné místo, kde bydlí či podnikají.

Také věřím, že pokud bude mít někdo nějaký dobrý nápad, nezavrhneme jej jen kvůli tomu, kdo takový nápad přednesl. Nemusí být všichni kamarádi, ale stejně tak není třeba házet si klacky pod nohy jen kvůli nějakým osobním záštím.
yanca
Site Admin

Zastupitelé nás zastupují

Příspěvekod yanca » úte 17. říj 2006 16:35

Ještě malý dodatek k předchozímu příspěvku:

Zastupitelé nás pouze zastupují. To, jak bude naše obec vypadat, záleží na nás. Na lidech, kteří tu žijí. Proto po zastupitelích (ať už se jimi stane kdokoliv) chtějme, aby plnili naše přání a aby obec dobře spravovali. Chtějme po nich, aby nám vždy dali vědět, co udělali a co chystají.

Ať každý měsíc udělají zápis, kde bude uvedeno, kdy se sešli, kdo na jenání přišel, kdo co navrhnul a jak se daná záležitost bude dále řešit. Takový zápis samozřejmě dám na webové stránky obce (mohou jej také vyvěsit na nástěnky). Stejně tak je možné dělat každý měsíc i podrobný přehled hospodaření obce - včetně všech příjmů a výdajů.

Každý tak uvidí, jak se zastupitelé činí. Navíc budeme mít přehled, co zastupitelé řeší a budeme je moci upozornit na něco, co je třeba ani nenapadlo.

Co si o tomto návrhu myslíte? Já věřím, že s ním každý, kdo to s naší obcí myslí dobře, musí jen a jen souhlasit. Věřím, že souhlasit budou také zvolení zastupitelé a že mi budou zápisy každý měsíc posílat.
yanca
Site Admin

Další

Zpět na Všestudy